Microscope Slide Box, Green, Globe Scientific, Mfr#: 513250G-1
Microscope Slide Box, Product Type Microscope Slide Box, Material Plastic, Overall Length 240 mm, Overall Width 3.25 in, Size Not Applicable, Holds 3 in x 1 in Size Slides, Number of Slides/Slide Boxes Held 200, Number of Compartments 200, For Slide Length 75 mm, Includes Not Applicable, For Slide Width 25 mm, Color Green
9999 in stock
Subtotal:
Final shipping and tax calculated in checkout
Brand Name: Globe Scientific
Mfr #: 513250G-1
Availability: Ships in 5 days
SKU: GRG4282714 Category:
Analogues
PropertyValue
Height3 1/2 in
Width3 1/4 in
ColorGreen
MaterialPlastic
ItemMicroscope Slide Box
Depth9 1/4 in
Holds3 in x 1 in Size Slides
Number of Slots200
Product TypeMicroscope Slide Box
Overall Width3.25 in
For Slide Length75 mm
Overall Length240 mm
SizeNot Applicable
Number of Slides/Slide Boxes Held200
For Slide Width25 mm