| Property | Value |
|---|---|
| Item | Optical Headlight Aimer with Laser Vehicle Alignment |
| Includes | Laser Horizontal Alignment Visor, Beam Elucidation Filter, Floor Slope Laser, Foldable Pointer Centering Arm |
| Type | Calibrated Movable Screen |
| Length | 24 in |
| Width | 23 in |
| Color | Yellow |
| Height | 23 in |
| Characteristics | Metal Base, Metal Mast, Metal Housing, Polished Glass Lens, Solid Rubber Wheels, Laser Floor Slope Measurement, Laser Alignment to Vehicle |
| Number of Pieces | 33 |
| Application | Automotive, Motorcycles, Trucks |
| For Use With | Vehicle Headlights |
| Material | Steel |
| Tool Type | Optical Headlight Aimer |
| For Vehicle Tool Category | Headlight |
| Country of Origin (subject to change) | Spain |
| Package Quantity | 1 |
Optical Headlight Aimer, Sniper, Mfr#: 5412b
$1292.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Optical Headlight Aimer with Laser Vehicle Alignment, Tool Type Optical Headlight Aimer, Length 24 in, Width 23 in, Height 23 in, Material Steel, For Vehicle Tool Category Headlight, Color Yellow, Includes Laser Horizontal Alignment Visor, Beam Elucidation Filter, Floor Slope Laser, Foldable Pointer Centering Arm, Number of Pieces 33, Application Automotive, Motorcycles, Trucks, For Use With Vehicle Headlights
9999 in stock
Subtotal:
$1292.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.