| Property | Value |
|---|---|
| Item | Motor Control Panel |
| Width | 10 3/8 in |
| Phase | 3 |
| Height | 6 3/8 in |
| Voltage | 208/230/460 |
| For Use With | 32V314, 32V316, 32V332 |
| Depth | 10 3/8 in |
| Hz | 50/60 |
| Includes | NEMA 1 Enclosure |
| Standards | UL listed |
| NEMA Enclosure Type | NEMA 1 |
| Nameplate Voltage | 208/230/460V AC |
| Product Type | Air Curtain Motor Control Panel |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Full Load Current | 6.6 A |
| Country of Origin (subject to change) | United States |
| Package Quantity | 1 |
Motor Control Panel, 208/230/460V, Mars, Mfr#: 19-117
$1057.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Motor Control Panel, Product Type Air Curtain Motor Control Panel, Compatible with Grainger Part Number 32V314, 32V316, 32V332, Overall Depth 10 3/8 in, Overall Height 6 3/8 in, Overall Width 10 3/8 in, Full Load Current 6.6 A, Housing Material Steel, NEMA Enclosure Type NEMA 1, Phase 3, Nameplate Voltage 208/230/460V AC, Standards Ul Listed, Frequency 50/60 Hz
9999 in stock
Subtotal:
$1057.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.