| Property | Value |
|---|---|
| Item | Motor Mounting Kit |
| For Use With | Series UM-50/UM-100 |
| Length (In.) | 11 in |
| Width (In.) | 9 1/4 in |
| Height (In.) | 3 1/2 in |
| Mounts | On the Clutch/Brake |
| Accessory Type | Motor Mounting Kit |
| Mount Hole Center-to-Center Width | 8.25 in |
| Mount Hole Center-to-Center Length | 8 in |
| Overall Width | 9.25 in |
| Overall Length | 10.5 in |
| Overall Height | 3.5 in |
| Product Type | Motor Mounting Kit |
| Country of Origin (subject to change) | United States |
| Package Quantity | 1 |
Motor Mounting Kit, Warner Electric, Mfr#: 5370-101-078
$195.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Motor Mounting Kit, Product Type Motor Mounting Kit, Overall Length 10.5 in, Overall Width 9.25 in, Overall Height 3.5 in, Input Voltage -, For Use With Series UM-50/UM-100, Mount Hole Center-to-Center Length 8 in, Mount Hole Center-to-Center Width 8.25 in
9999 in stock
Subtotal:
$195.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.