| Property | Value |
|---|---|
| Promotion Restriction | Not eligible for promotion |
| Promotion Restriction | Not eligible for promotion |
| Overall Depth | 19 in |
| Stackable | Stackable |
| Compatible Modular System | PACKOUT(TM) |
| Total Storage Capacity | Not Applicable |
| Features | Most Versatile Dividers, Quick, One-Handed Opening |
| Item | Tool Box |
| Number of Boxes | 1 |
| Number of Compartments | 1 |
| Color | Black, Red |
| Lid Style | Not Applicable |
| Locking System | Not Applicable |
| Overall Width | 24 in |
| Includes Casters | Casters Included |
| Number of Drawers | 1 |
| Series | PACKOUT |
| Overall Height | 20 in |
| Total Load Capacity | 250 lb |
| Part of a Modular System | Modular System Part |
| Material | Polypropylene |
| Number of Dividers | 8 |
| Includes Drawers | Drawers Included |
| Closure Type | Not Applicable |
| Number of Trays | 0 |
| Country of Origin (subject to change) | Israel |
| Package Quantity | 1 |
PACKOUT(TM) Rolling Drawer Tool Box
$249.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Tool Box, Material Polypropylene, Overall Depth 19 in, Overall Height 20 in, Overall Width 24 in, Locking System Not Applicable, Color Black, Red, Includes Drawers Drawers Included, Number of Compartments 1, Closure Type Not Applicable, Compatible Modular System PACKOUT(TM), Features Most Versatile Dividers, Quick, One-Handed Opening, Includes Casters Casters Included, Lid Style Not Applicable, Number of Boxes 1, Number of Dividers 8, Number of Drawers 1, Number of Trays 0
9999 in stock
Subtotal:
$249.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.