| Property | Value |
|---|---|
| Item | Paint Can |
| Capacity | 1 qt |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Height | 4 3/16 in |
| Material | Metal |
| Lid Included | Yes |
| Used For | Hazardous Materials |
| Lining | Unlined |
| Includes | Lid with Locking Ring |
| Lid Type | Locking Ring |
| Lined/Unlined | Unlined |
| Handle | No |
| Lid | Included |
| Includes Handle | No |
| Overall HxDia. | 4 1/4 in x 4 1/4 in |
| Overall WXH | 4 1/4 in |
| Overall Diameter | 4 1/4 in |
| Volume Capacity | 1 qt |
| Includes Lid | Yes |
| Overall Height | 4 1/4 in |
| Country of Origin (subject to change) | United States |
| Package Quantity | 1 |
Paint Can, 1 Quart, Round, Polar-Tech, Mfr#: HAZ1025
$9.69
Free shipping will be applied on orders over $50
Paint Can, Includes Handle No, Lid Type Locking Ring, Material Metal, Lining Unlined, Overall Diameter 4 1/4 in, Overall Height 4 1/4 in, Shape Round, Volume Capacity 1 qt, Color Silver, Includes Lid Yes
9999 in stock
Subtotal:
$9.69
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.