| Property | Value |
|---|---|
| Capacity | 4.75 qt. |
| Material | HDPE |
| With Wheels | No |
| Cooler Body Type | Personal Cooler |
| Exterior Length | 10 1/8 in |
| Primary Material | Plastic |
| Exterior Width | 7 7/8 in |
| Insulation | Ultratherm Foam |
| Cooler Design | Container Storage |
| Cooler Capacity | 4.8 qt |
| Body Color | Red |
| Features | Tray, Swing Up Handle |
| Lid Color | White |
| Ice Retention | Up to 12 hr |
| Item | Personal Cooler |
| Exterior Height | 7 5/16 in |
| Country of Origin (subject to change) | India |
| Package Quantity | 1 |
4.8 qt Personal Cooler, 10-1/8 in L x 7-7/8 in W, Red/White, Plastic, EnjoyTool Select, Mfr#: 4AAP8
$11.35
Free shipping will be applied on orders over $50
Personal Cooler, Personal Cooler, With Wheels No, 4.8 qt, Exterior Length 10 1/8 in, Exterior Width 7 7/8 in, Exterior Height 7 5/16 in, Plastic, Ice Retention Up to 12 hr, Body Color Red, Lid Color White
9999 in stock
Subtotal:
$11.35
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.