| Property | Value |
|---|---|
| Item | Security Planter |
| Shape | Rectangle |
| Outside Dia. | 48 in |
| Overall Length | 48 in |
| Overall Width | 30 in |
| Overall Height | 36 in |
| Color | Sand |
| Finish | Weather Stone |
| Material | Concrete |
| Net Weight | 1,900 lb |
| Wall Thickness | 2.0 in |
| Inside Diameter | Not Applicable |
| Weight | 1,900 lb |
| Includes | (4) 1/2 in Threaded Inserts |
| Outside Diameter | Not Applicable |
| Country of Origin (subject to change) | United States |
| Package Quantity | 1 |
Planter, Rectangle, 48in.Lx30in.Wx36in.H, Wausau Tile, Mfr#: TF4241W22
$1712.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Planter Bollard, Shape Rectangle, Color Beige, Overall Height 36 in, Overall Width 30 in, Overall Length 48 in, Outside Diameter Not Applicable, Inside Diameter Not Applicable, Material Concrete, Finish Weather Stone, Weight 1,900 lb, Wall Thickness 2 in, Includes (4) 1/2 in Threaded Inserts
9999 in stock
Subtotal:
$1712.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.