| Property | Value |
|---|---|
| Item | Security Planter |
| Shape | Rectangle |
| Outside Dia. | 72 in |
| Overall Length | 72 in |
| Overall Width | 30 in |
| Overall Height | 30 in |
| Color | Sand |
| Net Weight | 1,900 lb |
| Material | Concrete |
| Finish | Weather Stone |
| Wall Thickness | 2.0 in |
| Weight | 1,675 lb |
| Inside Diameter | Not Applicable |
| Outside Diameter | Not Applicable |
| Includes | (4) 1/2 in Threaded Inserts |
| Country of Origin (subject to change) | United States |
| Package Quantity | 1 |
Planter, Rectangle, 72in.Lx30in.Wx30in.H, Wausau Tile, Mfr#: TF4175W22
$1064.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Planter Bollard, Shape Rectangle, Color Beige, Overall Height 30 in, Overall Width 30 in, Overall Length 72 in, Outside Diameter Not Applicable, Inside Diameter Not Applicable, Material Concrete, Finish Weather Stone, Weight 1,675 lb, Wall Thickness 2 in, Includes (4) 1/2 in Threaded Inserts
9999 in stock
Subtotal:
$1064.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.