| Property | Value |
|---|---|
| Item | Security Planter |
| Shape | Circle |
| Outside Dia. | 24 in |
| Overall Length | Not Applicable |
| Overall Width | Not Applicable |
| Overall Height | 29 1/2 in |
| Color | Sand |
| Material | Concrete |
| Net Weight | 520 lb |
| Wall Thickness | 2.0 in |
| Finish | Weather Stone |
| Weight | 520 lb |
| Inside Diameter | 20 in |
| Outside Diameter | 24 in |
| Includes | (4) 1/2 in Threaded Inserts |
| Country of Origin (subject to change) | United States |
| Package Quantity | 1 |
Planter, Round, 24in.Lx24in.Wx29-1/2in.H, Wausau Tile, Mfr#: SL445W22
$859.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Planter Bollard, Shape Circle, Color Beige, Overall Height 29 1/2 in, Overall Width Not Applicable, Overall Length Not Applicable, Outside Diameter 24 in, Inside Diameter 20 in, Material Concrete, Finish Weather Stone, Weight 520 lb, Wall Thickness 2 in, Includes (4) 1/2 in Threaded Inserts
9999 in stock
Subtotal:
$859.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.