| Property | Value |
|---|---|
| Item | Security Planter |
| Shape | Circle |
| Outside Dia. | 48 in |
| Overall Length | Not Applicable |
| Overall Width | Not Applicable |
| Overall Height | 24 in |
| Color | Sand |
| Net Weight | 1,075 lb |
| Finish | Weather Stone |
| Material | Concrete |
| Wall Thickness | 2.0 in |
| Weight | 1,100 lb |
| Inside Diameter | 44 in |
| Includes | (4) 1/2 in Threaded Inserts |
| Outside Diameter | 48 in |
| Country of Origin (subject to change) | United States |
| Package Quantity | 1 |
Planter, Round, 48in.Lx48in.Wx24in.H, Wausau Tile, Mfr#: TF4110E22
$1232.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Planter Bollard, Shape Circle, Color Beige, Overall Height 24 in, Overall Width Not Applicable, Overall Length Not Applicable, Outside Diameter 48 in, Inside Diameter 44 in, Material Concrete, Finish Weather Stone, Weight 1,100 lb, Wall Thickness 2 in, Includes (4) 1/2 in Threaded Inserts
9999 in stock
Subtotal:
$1232.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.