| Property | Value |
|---|---|
| Item | Plastic Pail Lid |
| Type | Snap |
| Diameter | 12 3/16 in |
| Length | 12 1/4 in |
| Height | 9/16 in |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Standards | FDA Compliant |
| For Use With | Mfr. No. ROP2150R-M, ROP2150R-M-GRAINGER |
| For Use with Model Number | ROP2150R-M, ROP2150R-M-GRAINGER |
| Spout Included | No |
| For Container Type | Pail |
| Overall Length | Not Applicable |
| Overall Diameter | 12 1/4 in |
| Compatible Manufacturer Model Number | ROP2150R-M |
| Accessory Type | Plastic Red |
| Series | Rightpail |
| Accessory Color | Red |
| Product Type | Snap |
| Lid Type | Snap-On |
| Overall Width | Not Applicable |
| Width/Diameter | 12 1/4 in Dia. |
| Country of Origin (subject to change) | United States |
| Package Quantity | 1 |
Plastic Pail Lid, Red, Snap, 1-3/16 in. H, EnjoyTool Select, Mfr#: ROP2100CVR-SN-R
$3.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Plastic Pail Lid, Color Red, Compatible Grainger Part Number 49EN64, 49EN65, Compatible Manufacturer Model Number ROP2150R-M, Material Plastic, Overall Diameter 12 1/4 in, Overall Length Not Applicable, Overall Width Not Applicable, Shape Round, Standards FDA Compliant, For Container Type Pail, Lid Type Snap-On, Product Type Snap, Series Rightpail
9999 in stock
Subtotal:
$3.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.