| Property | Value |
|---|---|
| Item | Portable Yard Ramp |
| Load Capacity | 30,000 lb |
| Overall Length | 40 ft |
| Overall Width | 120 in |
| Material | Steel |
| Lowered Height | 45 in |
| Usable Width | 114 in |
| Side Rail Height | 8 in |
| Includes | 16 in Lip on Carrier End Treadplate, Safety Chains to Secure Yard Ramp |
| Deck | Steel Grating |
| Raised Height | 88 in |
| Country of Origin (subject to change) | United States |
| Package Quantity | 1 |
Portable Yard Ramp, 30,000 lb. Capacity, Bluff Manufacturing, Mfr#: 30SYS12040NU
$32923.99
Free shipping will be applied on orders over $50
Portable Yard Ramp, Load Capacity 30,000 lb, Overall Length 40 ft, Overall Width 120 in, Usable Width 114 in, 8 in Side Rail Height, Material Steel, Steel Grating Deck, Includes 16 in Lip on Carrier End Treadplate, Safety Chains to Secure Yard Ramp
9999 in stock
Subtotal:
$32923.99
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.