Sieve Shaker, 8 In, 110VAC, 60 Hz, Digital, Endecotts, Mfr#: OCT200/11060
Sieve Shaker, Sieve Diameter 8 in, Fits Number of Full Size Sieves 8, Fits Number of Half Size Sieves 18, Timer Range 99 min, Timer Type Digital, Mounting Required No, Power Required 110V AC, 60 Hz, Special Features Suitable for Wet or Dry Sieving, Manufacturers Warranty Length 1 yr
9999 in stock
Subtotal:
Final shipping and tax calculated in checkout
Brand Name: Endecotts
Mfr #: OCT200/11060
Availability: Ships in 4 days
SKU: GRG5230522 Category:
Analogues
PropertyValue
ItemSieve Shaker
Sieve Diameter8 in
Number of Full Size Sieves8
Number of Half Size Sieves18
Manufacturers Warranty Length1 yr
Mounting RequiredNo
Special FeaturesSuitable for Wet or Dry Sieving
Timer Range99 min
Power Required110V AC, 60 Hz
Timer TypeDigital
Fits Number of Full Size Sieves8
Fits Number of Half Size Sieves18
Country of Origin (subject to change)Germany
Package Quantity1
TAGS:
#Sieve Shaker
#8 In
#110VAC
#60 Hz