Slot Standard, Steel, 500 lb., Knape & Vogt, Mfr#: 0120-70WT
Slot Standard, Type Standard Duty, Material Steel, Load Capacity (Lb.) 500, Color White, Powder Coated Finish, Size (In.) 70 in x 1 in x 5/8 in, Length (In.) 70 in, Width (In.) 1 in, Height (In.) 1 1/8 in, For Use With Closets, Doors, Walls, Hardware Not Included, Opening Angle (Deg.) 90 Degrees , Extended Length (In.) 3 7/8 in, Number of Holes 0, Max. Angle (Deg.) 90 Degrees , Hand Non-Handed
9999 in stock
Subtotal:
Final shipping and tax calculated in checkout
Brand Name: Knape & Vogt
Mfr #: 0120-70WT
Availability: Ships in 1 days
SKU: GRG3919111
UPC: 077355012521
Category:
Analogues
PropertyValue
MaterialSteel
FinishPowder Coated
Load Capacity (Lb.)500
ColorWhite
Size (In.)70 in x 1 in x 5/8 in
ItemSlot Standard
Length (In.)70 in
Width (In.)1 in