Wire Wall Shelf, 1 in Shelf Adjustment Increments, 16 ga, Ventilated Shelf Style, 135 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 3, Mounting Mechanism Direct, Wall Mount Mounting Type, Overall Depth 14 in, Overall Height 54 in, Overall Width 36 in, 135 lb Load Capacity, Brackets, Includes Mounting Hardware Yes, Stainless Steel, Adjustable, Silver, Satin, NSF
9999 in stock
Subtotal:
Final shipping and tax calculated in checkout
Brand Name: Zoro Select
Mfr #: GACB14-54-1436S
Availability: Ships in 4 days
SKU: GRG4361799
UPC: 651588328712
Category:
Analogues
PropertyValue
ItemWire Wall Shelf
Width36
Depth14
Height54
MaterialStainless Steel
Number of Shelves3
ColorSilver
FinishSatin
Gauge16
Overall Height54 in
No. of Shelves3
Finish - Shelving and RacksStainless Steel
Item - Wall ShelvesWire Wall Shelf
Shelf Adjustments1 in
Shelf StyleVentilated
Shelf Capacity800 lb
Overall Width36 in
Shelving Gauge16
Shelving MaterialStainless Steel
Overall Depth14 in
Shelf Adjustment Increments1 in